Kto som...

IMG_8953.JPG

Čo ma záujíma a kto ma inšpiroval

​​

 • duchovnu sa intenzívne venujem od r. 2014

 • cvičím jógu, čchi-kung, som rada v prírode, rada tancujem a lyžujem

 • zaujíma ma alchýmia, Orient a Egypt, staré mystické školy, spirituálne náuky, psychológia, šamanizmus, rituály a tradičné postupy

 • čítam rôzne knihy od odbornej literatúry, cez psychológiu až po spirituálne a sebarozvojové knihy, väčšinou ich mám rozčítaných niekoľko naraz a nevynechávam ani audioknihy :)

 • rada varím a hostím, starám sa o rodinu a trávim čas v kruhu priateľov

 • milujem estetiku, pekné veci okolo nás, design

 • na mojej ceste ma inšpirovalo mnoho ľudí a autorov, z nich napr. E. Tolle, C.G. Jung, J. Jonáš, E. Bach, A. Bjorndal, S. Turton, M. Slimáková, Lenka Fuentes..., ale aj môj manžel, moji rodičia a moje deti.

V živote je pre mňa dôležité zažívať slobodu.

Zdieľať s druhými, katalyzovať seba prostredníctvom vzťahov a tak trochu sa rýpať a analyzovať všetko, čo tvorí náš život a prichádzať veciam na kĺb.

Moje doterajšie vzdelanie

 • ukončené štúdium na lekárskej fakulte v Bratislave

 • ukončené 3. ročné štúdium Poradca v oblasti celostnej medicíny, škola KAMATÉ (cz)

 • ukončené 4. ročné štúdium homeopatie, SAH Bratislava

 • absolvovanie homeopatických seminárov so zahraničnými lektormi

 • workshop Primal therapy pod vedením Sama Turtona (can), 2x

 • kurz I. a II. reflexnej terapie u manželov Patakyových (cz)

 • kurz práce s Bachovými esenciami pod vedením Jany Jaškovej

 • seminár limbického prepisu, 2x

 • kurz Čchi - kung I. st. pod vedením Mira Chudeja

 • seminár Hlbinnej preštrukturácie pod vedením Márie Hlávkovej Plochovej, (cz)

 • Škola Aromaterapie 4 živlov, 3. ročník, pod vedením Moniky Végh

 

Vždy ma zaujímali byliny a ich prírodná sila. Hovorí sa, že všetko čo potrebujeme pre udržanie stáleho zdravia máme vo svojej vlastnej záhrade. Bylinky sa zvyknú meniť podľa sezóny alebo neduhu, ktorý nás trápi. Fytoterapia síce neoslovuje každého, no mne sa stala neoddeliteľnou súčasťou mojej praxe.

 

Neskôr som sa rozhodla pre štúdium homeopatie a Bachových kvetových esencií. V súčasnosti je len málo štúdií o preukázaní účinnosti homeopatík a esencií, no začína sa im otvárať už aj odborná verejnosť, štúdií pribúda a objavujú sa aj nové fyzikálne kvantové poznatky potvrdzujúce ich pôsobenie. Život ma k nim priviedol, overila som si ich účinnosť a intuitívne cítim, že ich veľký čas je predo dvermi.

 

Kedže všetko okolo nás, vrátane, je energia, ktorá je v neustálom pohybe, prídu mi tieto metódy nadčasové a v budúcnosti veľmi výťažné. Sú účinné a zároveň jemné a hlboko pôsobiace. Predstavujú energetickú informáciu a pôsobia zvnútra, teda opačne ako klasické alopatické lieky. Správnym výberom lieku je možné veľmi hlboké liečenie až k samotnej prvotnej príčine choroby - emocionálnej, psychickej alebo fyzickej.

 

Cestu si ku mne našli aj eterické oleje a aromaterapia. Sú akýmsi pomyselným mostom medzi bylinkami a homeopatikami. Pôsobia priamo na náš mozog skrz inhaláciu, ale aj aplikáciou na kožu a vstrebaním do krvného obehu. Majú celú plejádu účinkov, až na výnimky, sú použiteľné skoro na každého. Pôsobia jemne a sú známe od nepamäti. 

 

Čuch je priamo spojený s našim emočným mozgom – limbickým systémom. Esenciálny olej dokáže upokojiť, znížiť pocity úzkosti, podporí plnohodnotný spánok, alebo môže stimulovať, dodať vám odvahu a energiu.

Cez hypotalamus, náš centrálny počítač, sa spúšťa reťaz inštrukcií. Reaguje nervová sústava, reaguje hormonálny systém, spustia sa regulačné mechanizmy. Výsledkom môže byť úľava od bolesti, uvoľnenie svalstva, zvýšenie alebo zníženie hormonálnej sekrécie,  úprava krvného tlaku a cievneho tonusu, zníženie pulzu, potenia a omnoho viac …  

Je mi blízka tradičná čínska medicína a Tao filozofia, psychologická analýza C.G. Junga či transpersonálna psychológia S. Grofa, ortomolekulárna medicína a prírodné suplementy, epigenetika a bioenergia. Mnoho praktických postupov nachádzam v šamanizme napr. prácu s totemovými zvieratami. Snažím sa o navodenie balancu medzi západnými a východnými prístupmi k liečeniu, hľadať konsenzus padnúci každému podľa jeho individuálnosti.

 

  Po štúdiu medicíny som zistila, že prax sa líši od peknej teórie a čoraz viac som v systéme narážala na to, ako by malo vyzerať skutočné liečenie.

 

Súčastné zdravotníctvo vnímam ako nepriestrelný mechanizmus, ktorý funguje

na manipulácii, tlaku a negatívnom programovaní strachu.

Vytvára chronických pacientov bez vlastnej zodpovednosti za seba.

 Stratil svoju

prapôvodnú podstatu - uzdravovať a liečiť.

Zistila som, že nie každý zmýšľa o svojom tele ako ja, že ho neberie ako chrám, ktorý potrebuje úctu a starostlivosť, rešpekt a hlboké načúvanie.

 

Vždy som sa uberala skôr preventívnym smerom.

Preto sa to snažím predávať aj svojim klientom. Učím ich ako sa starať o svoje telo holisticky, ako mu dať čas a správnu podporu.

 

Ako nadväzovať spojenie s ich vlastnou dušou.

 

Zameriavam sa na alternatívne prístupy k zdraviu, na skutočné hľadanie zmyslu bytia a na obnovu kontaktu s ním. Pomáham iným prechádzať procesom ako sa stať aktívnym tvorcom vlastného života a zdravia.